polski english

Miś pod Szpitalną Choinkę

Święta Bożego Narodzenia są corocznie wydarzeniem niezwykłym dla każdego z Nas a szczególnie wyczekiwanym przez dzieci. Podniosła atmosfera domowego ciepła oraz przygotowania do tego wyjątkowo uroczystego czasu wywierają niezapomniane wrażenia szczególnie na najmłodszych członkach rodziny. Na ów niepowtarzalny nastrój składa się szereg elementów, których doświadczamy wyłącznie w czasie Świąt, o których dorośli nieco zapomnieli. Mowa tu między innymi o zapachu świeżej choinki przystrojonej kolorowymi ozdobami, smaku czekoladowego piernika, melodii kolęd, pierwszej gwiazdce na niebie, rodzinnej kolacji z dodatkowym nakryciem na stole...

Niestety tych wszystkich wrażeń są pozbawione dzieci, które ze względu na zły stan zdrowia, okres świąteczny spędzają w szpitalu. Tam nie ma przecież wszystkich wymienionych przez nas rzeczy. Jako studenci medycyny szczególnie jesteśmy wrażliwi na to zjawisko, dlatego postanowiliśmy stworzyć specjalny projekt „Miś pod szpitalną choinkę”- mający przynieść maluchom oraz zatroskanym rodzicom odrobinę radości i ciepła w tym niezwykłym dla każdego czasie.

Założeniem projektu jest, żeby każde dziecko w całej Polsce dostało ten sam prezent – misia maskotkę. Środki na upominki zbieramy wśród studentów. Organizujemy koncerty, imprezy charytatywne w Klubach Studenckich, licytacje, seansy filmowe, pieczemy i sprzedajemy ciasta. Ogromną rolę w organizacji finału akcji odgrywają nasi sponsorzy, których z roku na rok jest coraz więcej.


  Koordynator Lokalny Projektu
"Miś pod Szpitalną Choinkę"
Aleksandra Chmielecka

 

*

Dyżur

Brak dyżurów
w najbliższym czasie

Adres e-mail
*
Hasło
*
Zapamiętaj mnie

Zapomniałem hasła

Rejestracja

Newsletter

E-mail

Współpraca

© 2018 IFMSA-Poland Oddział Białystok
Realizacja: indemi.pl     projekt graficzny: Wasacz.pl