polski english

O programie

To najmłodszy z programów działających w ramach Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA. Pierwsze nieśmiałe kroki, które miały być odpowiedzią na rosnącą w postępie geometrycznym liczbę zachorowań na STI, w tym również zakażeń wirusem HIV, podjęto już w 1992 roku. Do Polski, projekt już w pełni rozwinięty, trafił cztery lata później. Oczywiście, program wielokrotnie zmieniał swoją nazwę, niemniej idea, dla której pracowano, zawsze była taka sama. 

Dziś SCORA prowadzi szeroko zakrojoną działalność, która ma na celu przede wszystkim edukację, dotyczącą zarówno profilaktyki zakażeń STI, jak i ich objawów, diagnostyki, leczenia. Staramy się, by nasze akcje kierować do różnych grup społecznych, rozpoczynając od młodzieży szkolnej, po osoby starsze, które mogą tak zdobytą wiedze przekazać swoim dzieciom czy wnukom. Opierając się na własnych obserwacjach, rozszerzamy naszą działalność o to, co wydaje się nam konieczne- dziś staramy się mówić coraz częściej o szeroko rozumianym zdrowiu reprodukcyjnym, uczymy konieczności wizyt u ginekologa, walczymy z przemocą wobec kobiet i stygmatyzacją osób chorych na STI?

W ramach programu działają 4 projekty międzynarodowe, czyli takie, których inicjatorem była Polska, a inne kraje IFMSA przyłączyły się do ich realizacji. Należą do nich: SCORA X-Change, Daphne, Pierwsza Wizyta u ginekologa i Polska ? Liban Transnational Peer Education Project. Oprócz tego w kraju działa wiele projektów zyskujących coraz większą popularność, z których na pewno warto wymienić Peer Education HIV/AIDS, obchody World AIDS Day, Candlelight Memorial czy Tramwaj zwany pożądaniem (akcja prowadzona we wspólpracy z MTV Staying Alive Foundation). W wielu miastach organizowane są konferencje pod hasłem ?Seksualia? czy wyświetlane filmy w ramach akcji ?Movies&medicine?. W ramach SCORA działają również wymiany studentów: SCORA X-Change i SCORA Twinning. Zwracając ciągłą uwagę na pojawiające się problemy, rozwijamy się, pracując nad nowymi projektami, do których należy zaliczyć Razem bezpieczniej oraz Peer Education Rak jądra.
 
Projekty realizowane w naszym oddziale w ramach SCORA:
- Stop HIV/AIDS!
- Pierwsza wizyta u ginekologa
- Candlelight Memorial
- World Aids Day
- DAPHNE- stop przemocy wobec kobiet
*

Dyżur

Brak dyżurów
w najbliższym czasie

Adres e-mail
*
Hasło
*
Zapamiętaj mnie

Zapomniałem hasła

Rejestracja

Newsletter

E-mail

Współpraca

© 2018 IFMSA-Poland Oddział Białystok
Realizacja: indemi.pl     projekt graficzny: Wasacz.pl