polski english

Zaburzenia odżywiania

W obecnym świecie promowania na każdym kroku stylu życia Fit, wiele młodych osób, które zmaga się z trudnymi  myślami, doświadczeniami czy uczuciami zaczyna wierzyć, że ich niepowodzenia spowodowane są wyglądem ich ciała. Nastolatkowie często spotykają się z obelgami rówieśników, co może prowadzić do braku akceptacji swojego wyglądu. Niektórzy chcąc stać się samodzielnym, zaczynają kontrolować niezależne od rodziców sfery ich życia, w tym przypadku jedzenie. To tylko niektóre sytuacje, które mogą prowadzić do zaburzeń odżywiania.

Głównym celem projektu „zaburzenia odżywiania” jest uświadomienie młodzieży licealnej o istnieniu takiego problemu. Niewiele osób zdaję sobie sprawę z tego, że anoreksja, bulimia i kompulsywne objadanie się dotyka ok. 10 % nastolatków w Polsce. Ta liczba dotyczy tylko przypadków zdiagnozowanych, nie możemy jednak zapominać, że osoby chore zazwyczaj kryją się ze swoimi problemami, a w szczególności przed swoimi bliskimi.

Na lekcjach organizowanych w szkołach średnich nawiązujemy dialog z uczniami i staramy się uzmysłowić ich, że wyżej wymienione choroby , a także inne jak: bigoreksja, ortoreksja, czy zespół jedzenia nocnego występują w naszym społeczeństwie. Dążymy do poszerzania wiedzy na temat zaburzeń odżywiania, zdrowego i prawidłowego odżywiania, a także wpływu aktywności fizycznej na nasze samopoczucie. 

Drodzy uczniowie, ten projekt jest dla Was, nie bójcie się pytać!

Filip Michał Borys
Koordynator Lokalny Projektu Zaburzenia Odżywiania
e-mail: fmborys@gmail.com

*

Dyżur

Brak dyżurów
w najbliższym czasie

Adres e-mail
*
Hasło
*
Zapamiętaj mnie

Zapomniałem hasła

Rejestracja

Newsletter

E-mail

Współpraca

© 2018 IFMSA-Poland Oddział Białystok
Realizacja: indemi.pl     projekt graficzny: Wasacz.pl