04.04

Poniedziałek

07:45

Helpers' Generation 2022

Magdalena Pietrych

Zakończyła się wiosenna odsłona XIII edycji projektu studenckiego HELPERS’ GENERATION, czyli wspólnej akcji Studentów z Fundacją DKMS. Promocję akcji rozpoczęło Spotkanie pod Schodkami, gdzie 1 kwietnia Studenci mogli miło spędzić czas, a także zarejestrować się jako Potencjalni Dawcy szpiku. W dniach 04.04-10.04.2022 odbył się wielka tydzień rejestracji potencjalnych Dawców szpiku na kampusie UMB i nie tylko, podczas której do bazy dołączyło w sumie 187 nowych kandydatów.  

Szerzona była również wiedza na temat nowotworów krwi, pobierania komórek macierzystych, a także obalano mity z tym związane. Akcja skierowana była głównie do studentów i pracowników uczelni wyższych. Udało nam się również rozpromować wydarzenie udzielając wywiadów do Telewizji Polskiej. Akcja szerzona była na wielu mediach społecznościowych, dzięki czemu Studenci byli na bieżąco informowani o postępach rejestracji. 30 marca odbyło się szkolenie online dla wolontariuszy, na którym udzielono wszystkich niezbędnych informacji i wskazówek. 

Rejestracja jako potencjalny Dawca szpiku i komórek macierzystych polegała na: 
☑️przejściu wstępnego wywiadu medycznego, 
☑️pobraniu wymazu z wewnętrznej strony policzka, 
☑️wypełnieniu formularza rejestracyjnego z podstawowymi danymi osobowymi. 

 

Collegium Universum, Collegium Pathologicum, Wydział Nauk o Zdrowiu, Euroregionalne Centrum Farmacji, Dom Studenta 1, Dom Studenta 2