Akcje

14.12

Poniedziałek

00:00
Marzycielska Poczta

W ramach akcji ,,Marzycielska Poczta" wolontariusze własnoręcznie tworzyli w zaciszu własnego domu bożonarodzeniowe kartki świąteczne z życzeniami dla małych pacjentów Kliniki Pediatrii, Onkologii i Hematologii UDSK w Białymstoku. Kartki można było wrzucać do skrzynek znajdujących się przy szatniach w Pałacu Branickich i USK w dniach 14-20 grudnia 2020r. a następnie zostały one przekazane dzieciom.

12.12

Sobota

09:00
Prawne aspekty zawodu lekarza

Jako oddział Białystok IFMSA-Poland mamy przyjemność zaprosić Was na konferencję online z prawa medycznego! Składała z 4 wykładów prowadzonych zarówno przez lekarzy, jak i prawników.   

11.12

Piątek

17:30
M.A.R.C.H. - czyli jak ratują medycy jednostek specjalnych

Spotkanie, którego tematem przewodnim były techniki i procedury ratownicze jakie na co dzień stosują ludzie narażeni na sytuacje o najwyższym ryzyku. Wiedza z zakresu Medycyny Pola Walki, której najbardziej istotne podstawy mieliśmy okazję poznać, może być bezcenna w najmniej oczekiwanym momencie. Obserwując doniesienia o sytuacjach jakie mają miejsce praktycznie każdego dnia na świecie, można dojść do wniosku, że takim „polem walki” nie jest już tylko centrum Kabulu, ale również miejsca, które stereotypowo kojarzą nam się z bezpieczeństwem i względnym spokojem - na przykład główne deptaki miast czy centra handlowe. Warto być świadomym zagrożeń otaczającego nas świata, jednakże sama świadomość może...

02.12

Środa

09:30
,,Serce masz tylko jedno" w ramach akcji ,,Skonsultuj z farmaceutą"

W ramach akcji ,,Skonsultuj z farmaceutą" wolontariusze z IFMSA z akcji ,,Serce masz tylko jedno" współpracowali z członkami PTSF i STDL ucząc licealistów i uczniów podstawówki o POChP, nadciśnieniu tętniczym i cukrzycy. Lekcje online na Google Meets odbywały się od 2.12.2020 (środa) do 4.12.2020 (piątek). Uczniowie z Białegostoku i Ostrołęki mogli się dowiedzieć mnóstwa nowych rzeczy od wolontariuszy z dwóch różnych organizacji (IFMSA z PTSF, IFMSA z STDL lub PTSF z STDL). Przed lekcjami wolontariusze sami uczyli się o tych chorobach od specjalistów z UMB. 

01.12

Wtorek

12:00
WAD Białystok

Akcja WAD (World AIDS Day) odbyła się online 1.12 - 18.12.2020. Celem tej akcji było przybliżenie wiadomości na temat HIV. Za pomocą postów na Facebooku i Instagramie  można było dowiedzieć się o objawach HIV, zapobieganiu i  przenoszeniu, a także przedstawiono kluczowe fakty o AIDS oraz poruszono temat HIV a SARS-CoV-2. Akcja zakończyła się konkursem, składającym się z 10 pytań. Wyłoniono 3 zwycięzców, którzy otrzymali nagrody książkowe. Grono odbiorców było szerokie i różne, gdyż nasze posty były udostępniane w ogólnopolskim wydarzeniu Rock the Ribbon - Światowy Dzień AIDS.

12.11

Czwartek

20:00
Pink Lipsowy Turniej w lola

Jeśli myślicie, że RAK SZYJKI MACICY dotyczy tylko kobiet, to jesteście w błędzie. Od Was – Panowie -ZALEŻY RÓWNIEŻ WIELE, aby wasza kobieta była zdrowiutka jak ryba. W związku z tym, że macie dużywpływ na płeć piękna zapraszam na TURNIEJ W LoLA albo po prostu towarzyską grę. Po każdejrozgrywce powiemy sobie krótko, jak podchodzić do tak delikatnego tematu jak zdrowie i wysyłaniebliskich na badania. Zapraszam serdecznie w czwartek(12.11) o 20.00 wieczorem na LoL'a i Discorda,a dokładniejsze informacje będą podane na stronie wydarzenia

12.11

Czwartek

15:00
Pink Lips webinar

Akcja polegała na orgaznizacji webinaru opisującego problem Raka szyjki macicy,odbywała się we współpracy z fundacją Vivere Aude, która pomogła w promocji internetowej webianaru oraz udzieliła wsparcia merytorycznego i jej przedstawiciel zaprezentował cześć psychologiczną na spotkaniu.Grono odbiorców było szerokie-od studentów do osób niezwiązanych z medycyną.

12.11

Czwartek

11:30
W kleszczach kleszczy

W ramach projektu ''W kleszczach kleszczy'' przeprowadzilismy akcję mającą na celu popularyzację wiedzy z zakresu boreliozy(4 posty). Posty zostały opublikowane na fanpegu IFMSA-Poland Oddział Białystok.

11.11

Środa

15:00
Warsztaty szycia chirurgicznego

W ramach projektu Warsztaty Szycia Chirurgicznego przeprowadziliśmy akcję mającą na celu popularyzację wiedzy z zakresu Chirurgicznego leczenia oparzeń (3 posty), chirurgicznego mycia rąk (1 post), narzędzi chirurgicznych (1 post). Posty zostały opublikowane na fanpagu IFMSA-Poland oddział Białystok na Facebooku.

28.10

Środa

12:00
THINK PINK BIAŁYSTOK

Akcja THINK PINK odbyła się online 28.10-31.10.2020 (4 dni). Celem tej akcji było zachęcenie kobiet do wykonywania badań profilaktycznych. Za pomocą postów zostały przedstawione najważniejsze informacje dotyczące raka piersi i jego profilaktyki. Była mowa o metodach badania piersi, statystykach czy wsparciu w chorobie. Grono odbiorców - głównie kobiety, studentki UMB.

23.10

Piątek

15:00
Pod Skrzydła

Akcja w ramach peer education, kontakt z mentorami mam nadzieje, że będzie trwał długo, sama organizacyjna część akcji trwała około tygodnia (6 dni), gronem odbiorców byli głównie studenci pierwszego roku kierunku lekarskiego, a także kierunków okołomedycznych.   Jako IFMSA-Poland oddział Białystok raz jeszcze witamy Was w progach naszej uczelni. Z doświadczenia wiemy, że początki na studiach są ciężkie, dlatego zdecydowaliśmy się, że chcemy Wam pomóc. Pokażemy Wam jak radzić sobie na naszej uczelni, a także co robić, żeby nie zwariować! Studenckie życie, jak sami się przekonacie - skrywa wiele ciekawych możliwości! Nasza nowa akcja „Pod Skrzydła” ma na celu nawiązanie...

08.10

Czwartek

19:00
Spotkanie informacyjne IFMSA-Poland Oddział Białystok

Spotkanie informacyjne na temat działalności IFMSA-Poland Oddziału Biłystok mające na celu zachęcenie nowych członków do dołączenia do oddziału i poinformowanie o planach na rok akademicki 2020/2021

01.10

Czwartek

00:00
Rozliczenie funkcji w Zarządzie Oddziału 2020/2021 - październik

Rozliczenie punktów za I miesiąc kadencji 2020/2021

28.09

Poniedziałek

11:00
Peer Support

Akcja trwała w terminie 28.09-5.10.2020r. i objęła organizację konkursów przez internet, posty informacyjne oraz przygotowywanie Welcome bagów. Na poniedziałkowych (5.10) ćwiczeniach z anatomii zostały rozdane powitalne torby dla studentów pierwszego roku. Uprzednio zostały one zapakowane i przewiezione z Siedziby IFMSA-Poland o. Białystok. Pakowanie Welcome bagów odbyło się w sobotę w godz. 11-13.

11.05

Poniedziałek

10:00
Tramwaj zwany pożądaniem

Jest taki wirus, którym zakaziło się już 75 milionów ludzi na całym świecie. 32 miliony osób zmarło z powodu choroby przez niego wywoływanej. W Polsce w ciągu ostatnich dwóch lat roczna zachorowalność wzrosła według szacunków o 31%. To nie koronawirus. To HIV. Wirus, który szerzy się najszybciej wśród młodych osób. Który wywołuje śmiertelną chorobę. Któremu można bardzo łatwo zapobiec.Dlatego powstał „Tramwaj zwany Pożądaniem”.Podczas ostatniej edycji organizowaliśmy dla Was najbardziej imprezowy przejazd w Białymstoku, podczas którego przy dźwiękach świetnej muzyki i atmosferze dobrej zabawy mogliście dojechać na najlepsze studenckie imprezy w mieście i poznać odpowiedzi na pytania dotyczące profilaktyki zakażeń HIV...

29.04

Środa

10:30
Korona z głowy

Akcja polegała na przekazaniu do hospicjum fartuchów jednorazowych, zebranych przez studentów podczas charytatywnej zbiórki.

11.04

Sobota

10:00
Korona z głowy

Akcja miała na celu wsparcie mentalne pracowników Białostockiego Centrum Onkologii w trudnym okresie pandemii, który nałożył się ze świętami. Ze względu na zagrożenie, wielu pracowników placówki bało się wrócić do domu na Wielkanoc, dlatego chcieliśmy ich podnieść na duchu przekazując im mazurki.

31.03

Wtorek

10:00
Zbroimy Medyków!

Akcja we współpracy z Samorządem Studentów UMB, mająca na celu zapewnienie medykom środków ochrony osobistej w wlakce z SARS-CoV-2

25.02

Wtorek

07:30
Kiermasz smakołyków vol 2.

Kiermasz smakołyków vol.2 - akcja we współpracy z AZS, mająca na celu zbiórkę pieniędzy na leczenie dla nauczyciela akademickiego dr Szafranka

24.02

Poniedziałek

13:00
Peery Zaburzenia Odżywiania

Akcja polegała na przeprowadzeniu peerów z uczniami klas 1 i 2, III LO w Białymstoku. W trakcie lekcji nasi wolonatriusze na podstawie prezentacji multimedialnej oraz innych materiałów omówili mechanizm powstawania podstawowych zaburzeń odżywiania, przedstawili jakie negatywne skutki odnośnie zdrowia może mieć bagatelizowanie tych zaburzeń, jak im zapobiegać oraz gdzie szukać pomocy jeżeli zaoberwujemy pierwsze symptomy. Materiały wykorzystane w trakcie akcji otrzymaliśmy przy współpracy z Ogólnopolskim Centrum Zaburzeń Odżywiania.