Akcje

29.11

Piątek

09:00
Lekcja kontra infekcja

Lekcja kontra infekcja to projekt skierowany do najmłodszych, w dniu Andrzejek o drogach przenoszenia infekcji uczyły się sześciolatki w przedszkolu. Zajęcia rozpoczęły się dyskusją, w jakich sytuacjach należy myć ręce. Aby ułatwić to zadanie, młodzi uczestnicy mieli okazję zobaczyć, jak przenoszone są infekcje za pomocą farb bezpiecznych dla skóry dzieci. W części warsztatowej nauczyły się, jak zabezpieczyć ranę bandażem oraz dobierały ilustracje z ubraniami, które założyłyby na daną pogodę. Na koniec zajęć zostały rozdane wlepki zachęcające do spożywania warzyw i owoców

28.11

Czwartek

13:00
Testowy szablon Akcji

Opis lorem ipsum

26.11

Wtorek

11:10
Lekcja kontra infekcja

Lekcja kontra infekcja to projekt skierowany do najmłodszych, w tym przypadku zajęcia zostały przeprowadzone w II klasie szkoły podstawowej. W ramach zajęć młodzi uczestnicy mieli okazję zobaczyć, jak przenoszone są infekcje za pomocą farb bezpiecznych dla skóry dzieci, a w części warsztatowej uczyły się, jak zabezpieczyć ranę bandażem oraz dyskutowały o ubiorze adekwatnym do pogody zaznaczając na tablicy ubrania, które założyłyby na daną porę roku.  Na koniec zostały rozdane kolorowanki i powtórzone, kiedy należy myć ręce.

16.11

Sobota

10:00
Zdrowie pod Kontrolą

  Zdrowie pod kontrolą – wydarzenie o charakterze ogólnopolskim mające na celu edukację, przeprowadzanie bezpłatnych badań profilaktycznych takich jak EKG, spirometria, badanie poziomu glukozy oraz mierzenie ciśnienia tętniczego krwi. Akcja trwała 7h. W wydarzeniu wzięli udział m.in. Koordynatorzy Lokalnych Projektów (Serce masz tylko jedno, Szpital Pluszowego Misia, Lekcja kontra infekcja, W kleszczach kleszczy, ProfiRAKtyka, Zaburzenia Odżywiania, Męskie Sprawy, Psychiatria też dla ludzi, Marrow Hero), członkowie Polskiego Towarzystwa Studentów Farmacji i Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii, KM Rehabilitacja oraz Klub Fitness Mrs Sporty.

12.11

Wtorek

13:00
Rozliczenie działalności ogólnopolskiej i międzynarodowej - 2019

Rozliczenie działalności ogólnopolskiej i międzynarodowej - rok 2019

12.11

Wtorek

12:00
Szpital Pluszowego Misia

Celem akcji było zmniejenie strachu najmołodszych przed personelem medycznym i podstawowymi czynnościami wykonywanymi w czasie badania lekarskiego. Ponadto zapoznanie i przedstawienie dzieciom w wieku przedszkolnym  zasad funkcjonowania i działania publicznie dostępnych służb medycznych w Polsce.  

08.11

Piątek

18:00
Spotkanie integracyjne-paintball

Akcja miała na celu zintegrowanie człownków oddziału a także pozyskanie nowych

05.11

Wtorek

20:30
Spotkanie integracyjne SCORP

Spotkanie integracyjne w celu zapoznanie, zabawę, zachętę do dalszych działań, a także pozyskanie nowych członków.

05.11

Wtorek

18:00
Spotkanie dla KLP

Spotkanie szkoleniowe dla KLP (wprowadzanie akcji, tworzenie wydarzeń, informacje skarbnicze, jak pisać e-maile) Sala telewizyjna DS2

01.11

Piątek

00:00
Movember

Akcja mająca na celu edukację mężczyzn w tematyce nowotworów męskiego układu rozrodczego oraz promocję Movembera. Byliśmy: - 09.11 na meczu BAS Białystok vs Huragan Międzyrzec Podlaski. Na hali rozwiesiliśmy plakaty, rozstawiliśmy stanowisko z ulotkami i fantomem jąder. W czasie meczu spiker czytał notkę o Movemberze i naszym udziale, a na koniec siatkarze zrobili zdjęcie w wąsach, które umieścili na swoich profilach społecznościowych,  - 13.11 w Muzeum Wojska na wykładzie Uniwersytetu Trzeciego Wieku, gdzie poprowadziliśmy prelekcję dla seniorów na temat raka prostaty. Rozdaliśmy też materiały edukacyjne oraz rozwiesiliśmy plakaty, - 16.11 na ZPK w Galerii Białej, gdzie prowadziliśmy stanowisko edukacyjne z...

29.10

Wtorek

20:00
Spotkanie organizacyjne KLP SCOME

Spotkanie informacyjno-organizacyjne dla Koordynatorów Loklanych Projektów z Edukacji Medycznej odbyło się 29 października 2019 roku w siedzibie Młodego Medyka (sala wypożyczona dzięki uprzejmości redakcji), na spotkaniu pojawiło się 7 KLP-ów, trwała 1 h.

29.10

Wtorek

18:15
Spotkanie organizacyjne KLP SCOPH

Spotkanie dla KLP zorganizowane przez LPO Dominikę Hakało miało na celu ustalenie planu działania przy poszczególnych projektach oraz pokazanie siedziby oddziału. Na spotkaniu pojawili się wszyscy koordynatorzy lokalnych projektów Programu Stałego ds. Zdrowia Publicznego oraz asystentka LPO. Czas trwania: 1h.

29.10

Wtorek

18:00
Sprzątanie siedziby

Sprzątanie siedziby - uporządkowanie materiałów promocyjnych, wymiana mebli, transport mebli  

18.10

Piątek

19:00
Królewskie Otrzęsiny

Akcja promocyjna na Otrzęsinach Studentów UMB organizowanych przy współpracy z Samorządem Studentów

13.10

Niedziela

12:00
Dzień Papieski

Wykonywanie badań profilaktycznych takich jak mierzenie ciśnienia i badanie poziomu glukozy. Zabawy z dziećmi w Szpital Pluszowego Misia, mające na celu oswojenie małych pacjentów z białym fartuchem i pokazanie, że wizyta u lekarza nie musi wiązać się ze strachem. Akcja odbyła się w ramach współpracy z fundacją Dzieło Nowego Tysiąclecia.

12.10

Sobota

18:45
Szczepienia aspekty naukowe społeczne i prawne

Punkty za udział w organizowaniu konferencji "Szczepienia - aspekty naukowe społeczne i prawne"

12.10

Sobota

10:00
International Sport Day UMB

Akcja promująca zdrowy tryb życia organizowana we współpracy z Samorządem Studentów UMB

10.10

Czwartek

17:45
Spotkanie informacyjne SCORP

Spotkanie informacyjne Programu Stałego ds. Praw Człowieka i Pokoju służyło zaprezentowaniu przy pomocy prezentacji multimedialnej projektów należących do programu, omówieniu zadań należących do poszczególnych KLP oraz zachęceniu studentów do dołączenia do naszego stowarzyszenia.

10.10

Czwartek

17:45
Spotkanie informacyjne SCOPH

Spotkanie informacyjne Programu Stałego ds. Zdrowia Publicznego służyło zaprezentowaniu przy pomocy prezentacji multimedialnej projektów należących do programu, omówieniu zadań należących do poszczególnych KLP oraz zachęceniu studentów do dołączenia do naszego stowarzyszenia.

08.10

Wtorek

18:30
Spotkanie Organizacyjne SCOME

Spotkanie organizacyjne SCOME odbyło się 8 października 2019 roku w sali telewizyjnej DS1, trwało 1,5 h. Organizatorem była Wiktoria Izdebska (LOME). Na spotkaniu pojawiło się ok. 16 studentów medycyny i innych kierunków medycznych.