Akcje

10.03

Środa

12:00
Stress out

W ramach akcji stress out, przeprowadzone zostały 3 webinary na temat radzenia sobie ze stresem. Projekt ten miał na celu pokazanie odbiorcom sposobów radzenia sobie ze stresem oraz skutkami długotrwałego narażenia na stres. Akcja trwała około miesiąca i główną grupą odbiorców byli studenci uczelni medycznych. 

01.03

Poniedziałek

10:00
,,W szczepionkę nie boli" w ramach akcji ,,Serce masz tylko jedno"

W marcu podeliśmy się ogólnopolskiej akcji ,,W szczepionkę nie boli''. Jej przebieg był podobny do akcji ,,Skonsultuj z Farmaceutą''. Tym razem połączyliśmy siły z PTSF Białystok. Jako wolontariusze, w terminie 01.03-05.03 ruszyliśmy do szkół ponadpodstawowych (oczywiście w formie zajęć online), gdzie podejeliśmy się próby edukowania młodzieży w zakresie tematyki szczepionek, w tym szczepionki przeciwko COVID-19.

01.02

Poniedziałek

18:00
Czytamy Pomagamy - "Bajki dla najmłodszych"

Akcja czytamy pomagamy jest prowadzona co roku, w tym jakże wyjątkowym musiała być przeprowadzona różnież w wyjątkowy sposób. W czasie Bożego Narodzenia najmłodszych pacjentów nie opuścił Duch Świąt.  Studenci UMB nagrali płytę pełną światecznych bajek, które nastrajają i wprowadzają w klimat "Gwiazdki".  Pełną Świątecznej Magii płyty przekazaliśmy do Szpitala Dziecięcego w Białymstoku, dzięki którym na wielu twarzach pojawił sie szczery uśmiech. 

17.01

Niedziela

17:00
Zawód położnej - niezwykle ważny a tak niedoceniony!

Zawód położnej - niezwykle ważny a tak niedoceniony! - webinar podczas, którego mgr położnictwa Anna Aleksiejuk opowiedziała o tym jak wygląda codzienna praca położnej, jakie wyzwania czekają na drodze tego zawodu oraz o procesie pobierania krwi pępowinowej. Webinar odbył się 21.01.2021 r. o godzinie 17:00 na platformie Zoom. Odbiorcami byli w szczególności studenci położnictwa z całej Polski oraz pozostali zaintersowani tematem. 

12.01

Wtorek

18:00
SARS-CoV-2 i COVID-19 - aktualna wiedza i naukowe nadzieje przyszłości

Wydarzenie miało charakter trzydniowej serii spotkań i wykładów online (12.01-14.01.2021), gdzie eksperci mogli podzielić się swoim doświadczeniem związanym z COVID-19, odpowiedzieć na pytania słuchaczy oraz opowiedzieć o prowadzonych przez siebie badaniach związanych z tym tematem. Dało ono okazję na podsumowanie zdobytej dotychczas wiedzy o SARS-CoV-2 i COVID-19, a także poznanie, jakie są medyczne i naukowe plany na dalsze odkrywanie tego tematu. Wykłady prowadzili lekarze i naukowcy badający wirusa SARS-CoV-2 i mający styczność z chorobą COVID-19 na co dzień. Pierwszego dnia odbyło się Q&A z prof. dr hab. Robertem Flisiakiem, który odpowiedział na pytania zadane w stworzonej wcześniej anonimowej ankiecie oraz...

11.01

Poniedziałek

12:00
Komórki macierzyste-wykorzystanie w medycynie i nie tylko.

Akcja obejmowała cykl postów dotyczących krwi pępowinowej oraz komórek macierzystych. Trwała w sumie około tygodnia. Kończył ją webinar poprowadzony przez konsultantkę PBKM Paulinę Żukowską-Białomyzę, która przybliżyła temat bankowania i pobierania krwi pępowinowej. Naszymi odbiorcami byli przede wszystkim studenci medycyny oraz wszyscy zainteresowani tematem komórek macierzystych. 

14.12

Poniedziałek

00:00
Marzycielska Poczta

W ramach akcji ,,Marzycielska Poczta" wolontariusze własnoręcznie tworzyli w zaciszu własnego domu bożonarodzeniowe kartki świąteczne z życzeniami dla małych pacjentów Kliniki Pediatrii, Onkologii i Hematologii UDSK w Białymstoku. Kartki można było wrzucać do skrzynek znajdujących się przy szatniach w Pałacu Branickich i USK w dniach 14-20 grudnia 2020r. a następnie zostały one przekazane dzieciom.

12.12

Sobota

09:00
Prawne aspekty zawodu lekarza

Jako oddział Białystok IFMSA-Poland mamy przyjemność zaprosić Was na konferencję online z prawa medycznego! Składała z 4 wykładów prowadzonych zarówno przez lekarzy, jak i prawników.   

11.12

Piątek

17:30
M.A.R.C.H. - czyli jak ratują medycy jednostek specjalnych

Spotkanie, którego tematem przewodnim były techniki i procedury ratownicze jakie na co dzień stosują ludzie narażeni na sytuacje o najwyższym ryzyku. Wiedza z zakresu Medycyny Pola Walki, której najbardziej istotne podstawy mieliśmy okazję poznać, może być bezcenna w najmniej oczekiwanym momencie. Obserwując doniesienia o sytuacjach jakie mają miejsce praktycznie każdego dnia na świecie, można dojść do wniosku, że takim „polem walki” nie jest już tylko centrum Kabulu, ale również miejsca, które stereotypowo kojarzą nam się z bezpieczeństwem i względnym spokojem - na przykład główne deptaki miast czy centra handlowe. Warto być świadomym zagrożeń otaczającego nas świata, jednakże sama świadomość może...

02.12

Środa

09:30
,,Serce masz tylko jedno" w ramach akcji ,,Skonsultuj z farmaceutą"

W ramach akcji ,,Skonsultuj z farmaceutą" wolontariusze z IFMSA z akcji ,,Serce masz tylko jedno" współpracowali z członkami PTSF i STDL ucząc licealistów i uczniów podstawówki o POChP, nadciśnieniu tętniczym i cukrzycy. Lekcje online na Google Meets odbywały się od 2.12.2020 (środa) do 4.12.2020 (piątek). Uczniowie z Białegostoku i Ostrołęki mogli się dowiedzieć mnóstwa nowych rzeczy od wolontariuszy z dwóch różnych organizacji (IFMSA z PTSF, IFMSA z STDL lub PTSF z STDL). Przed lekcjami wolontariusze sami uczyli się o tych chorobach od specjalistów z UMB. 

01.12

Wtorek

12:00
WAD Białystok

Akcja WAD (World AIDS Day) odbyła się online 1.12 - 18.12.2020. Celem tej akcji było przybliżenie wiadomości na temat HIV. Za pomocą postów na Facebooku i Instagramie  można było dowiedzieć się o objawach HIV, zapobieganiu i  przenoszeniu, a także przedstawiono kluczowe fakty o AIDS oraz poruszono temat HIV a SARS-CoV-2. Akcja zakończyła się konkursem, składającym się z 10 pytań. Wyłoniono 3 zwycięzców, którzy otrzymali nagrody książkowe. Grono odbiorców było szerokie i różne, gdyż nasze posty były udostępniane w ogólnopolskim wydarzeniu Rock the Ribbon - Światowy Dzień AIDS.

12.11

Czwartek

20:00
Pink Lipsowy Turniej w lola

Jeśli myślicie, że RAK SZYJKI MACICY dotyczy tylko kobiet, to jesteście w błędzie. Od Was – Panowie -ZALEŻY RÓWNIEŻ WIELE, aby wasza kobieta była zdrowiutka jak ryba. W związku z tym, że macie dużywpływ na płeć piękna zapraszam na TURNIEJ W LoLA albo po prostu towarzyską grę. Po każdejrozgrywce powiemy sobie krótko, jak podchodzić do tak delikatnego tematu jak zdrowie i wysyłaniebliskich na badania. Zapraszam serdecznie w czwartek(12.11) o 20.00 wieczorem na LoL'a i Discorda,a dokładniejsze informacje będą podane na stronie wydarzenia

12.11

Czwartek

15:00
Pink Lips webinar

Akcja polegała na orgaznizacji webinaru opisującego problem Raka szyjki macicy,odbywała się we współpracy z fundacją Vivere Aude, która pomogła w promocji internetowej webianaru oraz udzieliła wsparcia merytorycznego i jej przedstawiciel zaprezentował cześć psychologiczną na spotkaniu.Grono odbiorców było szerokie-od studentów do osób niezwiązanych z medycyną.

12.11

Czwartek

11:30
W kleszczach kleszczy

W ramach projektu ''W kleszczach kleszczy'' przeprowadzilismy akcję mającą na celu popularyzację wiedzy z zakresu boreliozy(4 posty). Posty zostały opublikowane na fanpegu IFMSA-Poland Oddział Białystok.

11.11

Środa

15:00
Warsztaty szycia chirurgicznego

W ramach projektu Warsztaty Szycia Chirurgicznego przeprowadziliśmy akcję mającą na celu popularyzację wiedzy z zakresu Chirurgicznego leczenia oparzeń (3 posty), chirurgicznego mycia rąk (1 post), narzędzi chirurgicznych (1 post). Posty zostały opublikowane na fanpagu IFMSA-Poland oddział Białystok na Facebooku.

28.10

Środa

12:00
THINK PINK BIAŁYSTOK

Akcja THINK PINK odbyła się online 28.10-31.10.2020 (4 dni). Celem tej akcji było zachęcenie kobiet do wykonywania badań profilaktycznych. Za pomocą postów zostały przedstawione najważniejsze informacje dotyczące raka piersi i jego profilaktyki. Była mowa o metodach badania piersi, statystykach czy wsparciu w chorobie. Grono odbiorców - głównie kobiety, studentki UMB.

23.10

Piątek

15:00
Pod Skrzydła

Akcja w ramach peer education, kontakt z mentorami mam nadzieje, że będzie trwał długo, sama organizacyjna część akcji trwała około tygodnia (6 dni), gronem odbiorców byli głównie studenci pierwszego roku kierunku lekarskiego, a także kierunków okołomedycznych.   Jako IFMSA-Poland oddział Białystok raz jeszcze witamy Was w progach naszej uczelni. Z doświadczenia wiemy, że początki na studiach są ciężkie, dlatego zdecydowaliśmy się, że chcemy Wam pomóc. Pokażemy Wam jak radzić sobie na naszej uczelni, a także co robić, żeby nie zwariować! Studenckie życie, jak sami się przekonacie - skrywa wiele ciekawych możliwości! Nasza nowa akcja „Pod Skrzydła” ma na celu nawiązanie...

08.10

Czwartek

19:00
Spotkanie informacyjne IFMSA-Poland Oddział Białystok

Spotkanie informacyjne na temat działalności IFMSA-Poland Oddziału Biłystok mające na celu zachęcenie nowych członków do dołączenia do oddziału i poinformowanie o planach na rok akademicki 2020/2021

01.10

Czwartek

00:00
Rozliczenie funkcji w Zarządzie Oddziału 2020/2021 - październik

Rozliczenie punktów za I miesiąc kadencji 2020/2021

28.09

Poniedziałek

11:00
Peer Support

Akcja trwała w terminie 28.09-5.10.2020r. i objęła organizację konkursów przez internet, posty informacyjne oraz przygotowywanie Welcome bagów. Na poniedziałkowych (5.10) ćwiczeniach z anatomii zostały rozdane powitalne torby dla studentów pierwszego roku. Uprzednio zostały one zapakowane i przewiezione z Siedziby IFMSA-Poland o. Białystok. Pakowanie Welcome bagów odbyło się w sobotę w godz. 11-13.