Akcje

26.06

Środa

13:00
Co dwie głowy to nie jedna

  Czytanie, rysowanie i zabawy z dziećmi.

19.06

Środa

15:00
Psi Dyżur

 W dniach 19.06.2024-26.06.2024 miała miejsce zbiórka darów dla schroniska 'Dolina Dolistówki' w Białymstoku. W akcji wzięło udział trzech wolontariuszy, którzy przygotowali stanowiska zbiórki oraz przetransportowali zgromadzone dary i przekazali je pracownikom schroniska. 

17.06

Poniedziałek

11:30
Peer Education: W Kleszczach Kleszczy

W ramach projektu W Kleszczach Kleszczy została przeprowadzona prelekcjaw klasie 6 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Białymstoku. Prelegentka przybliżyła problem chorób zakaźnych przenoszonych przez kleszcze oraz ich profilaktyki. Słuchacze zostali nauczeni w jaki należy zachowywać się aby unikać zakażenia boreliozą czy kleszczowym zapaleniem mózgu oraz jak postępować w przypadku ugryzienia przez kleszcza.

06.06

Czwartek

15:00
Warsztaty Spirometryczne

6 czerwca 2024 roku odbyły się warsztaty spirometryczne, których prelegentem był dr n.med. Łukasz Minarowski. Spotkanie miało na celu pogłębienie wiedzy uczestników na temat diagnostyki i interpretacji wyników spirometrii, kluczowego badania w diagnostyce chorób układu oddechowego.

05.06

Środa

17:00
Warsztaty Szycia Chirurgicznego Zaawansowany Poziom

Akcja mają na celu doskonalenie umiejetności praktycznych w zakresie szycia chirurgicznego. Część praktyczna została poprzedzona wprowadzeniem teoretycznym uczestników przez Julie Grymuzę oraz Paulinę Gawryluk. 

04.06

Wtorek

15:00
Warsztaty Szycia Chirurgicznego Podstawowy Poziom

Akcja mają na celu zapoznanie uczestników z podstawowymi zagadnieniami oraz umiejetnościami praktycznymi w zakresie szycia chirurgicznego. Część praktyczna została poprzedzona wprowadzeniem teoretycznym uczestników przez Julie Pawlak oraz Julie Matras.

02.06

Niedziela

10:00
Szpital Pluszowego Misia

Dnia 2 czerwca 2024 na Stadionie Miejskim w Białymstoku w godzinach 10:00-17:00 odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka, gdzie dzieci mogły bawić się na stanowisku Szpitala Pluszowego Misia- akcji należącej do Programu Stałego ds. Zdrowia Publicznego. W akcji wzięło udział czworo wolontariuszy. Na stanowisku Szpitala Pluszowego Misia najmłodsi mogli zbadać misie oraz zgłębić wiedzę na temat ludzkiej anatomii. 

29.05

Środa

16:00
Konferencja Locally Blonde

Konferencja Locally Blonde była inicjatywą skierowaną do dziewczyn i kobiet z Ostrowi Mazowieckiej, w ramach której odbyły się liczne panele dyskusyjne z prelegentkami takimi jak: Marta Wójcik-Współzałożycielka i współwłaścicielka Agencji Marketingowej DO IT crew w Białymstoku. Pomysłodawczyni Stowarzyszenia Freeway, eventu Street Noise, portalu Aż Kobieta i konferencji biznesowej Aż i Tylko Kobieta. Dyrektorka Miejskiego Domu Kultury w Ostrowi Mazowieckiej oraz dr n. med. Olgą Rostkowską- wiceprezeską Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie, specjalistką chorób wewnętrznych, wykładowczynią, naukowczynią. Oddział Białystok zaangażował się w organizację wydarzenia poprzez przygotowanie stanowisk pomiaru glukozy, ciśnienia i nauki samobadania piersi. 

21.05

Wtorek

08:30
Nasze Zdrowie i przyroda

Z okazji Dnia Pszczół została przeprowadzona lekcja w Szkole Podstawowej nr 43 im. Simony Kossak dotycząca dbania o zdrowie i przyrodę. Wolontariuszki razem z dziećmi zrobiły domek dla murarek ogrodowych. Na koniec dzieci dostały, zebrane przez wolontariuszkę nasiona ziół i roślin miododajnych. 

18.05

Sobota

10:00
Piknik Rodzinny

Akcja odbyłą się na Stadionie Miejskim w Białymstoku w ramach XX Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki.  W czasie akcji dorosłych edukowaliśmy w zakresie profilaktyki nowotworów i nauki samobadania piersi oraz jąder, a z dziećmi bawiliśmy sie w Szpital Pluszowego Misia. Chętni mogli też spróbować swoich sił w zawiązywaniu szwu pojedynczego węzełkowego.

16.05

Czwartek

18:00
Paragrafka

Webinar z dr Emilią Sarnacką na temat "Dopuszczalność udzielania świadczeń zdrowotnych bez zgody pacjenta".

08.05

Środa

15:00
Paragrafka

8 maja o godzinie 16.30 na Wydziale Nauk o Zdrowiu odbyło się konwersatorium pt. " Aborcja regulacje prawne i projekty". Naszą prelegentką była Pani doktor adwokat Karolina Góralczyk-Czeczot, która przybliżyła uczestnikom informacje na ten temat. Na koniec odbył się konkurs z nagrodami.

08.05

Środa

00:00
Światowy Dzień Świadomości Raka Jajnika

W ramach akcji przygotowano tekst do grafiki, która pojawiła się na social mediach Oddziału 8 maja 2024r. z okazji Światowego Dnia Świadomości Raka Jajnika.

22.04

Poniedziałek

16:00
Prelekcja na temat radzenia sobie ze stresem i badania profilaktyczne w Supraślu

Wolontariusze brali udział w akcji w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych im. A. Grottgera w Supraślu. Uczniowie uczestniczyli w godzinnym treningu radzenia sobie ze stresem, a później mieli okazję wziąć udział w badadniu glukozy, ciśnienia i nauczyć się samobadania piersi oraz jąder. 

19.04

Piątek

13:30
Warsztaty Osłuchiwania

Warsztaty osłuchwiania to okazja dla studentów na naukę lub doskonalenie umiejętności diagnostycznych z zakresu osłuchiwania pacjentów.

15.04

Poniedziałek

21:15
Stworzenie koszulek oddziałowych

Stworzenie projektu koszulek oddziału, oraz ich wyprodukowanie

15.04

Poniedziałek

21:00
Stworzenie naklejek Oddziału Białystok na 52. ZD

Stworzenie projektu naklejek Odziału Białystok na 52. Zgromadzenie Delegatów IFMSA-Poland oraz ich wydrukowanie

12.04

Piątek

21:00
Zdrowie pod Kontrolą - wiosna 2024

Akcja odbyła się w Centrum Handlowym Alfa, gdzie wszystkim zainteresowanym mierzyliśmy podstawowe parametry zdrowotne, takie jak poziom glukozy we krwi czy wartość ciśnienia tętniczego. Prowadziliśmy również stanowisko dotyczące profilaktyki nowotworów i metodyki wykonywania samobadania piersi oraz jąder. Dostępne było również wiele stoisk Studenckich Kół Naukowych z naszego Uniwersytetu, a także stoisko Muzeum Historii Medycyny i Farmacji czy Powiatowej Stacji Inspekcji Sanitarno-Epidemiologicznej. Członkowie naszego Stowarzyszenia zadbali również o najmłodszych, zajmując się stanowiskiem Szpitala Pluszowego Misia. Była do niezwykła akcja, zrzeszająca ponad 300 osób, a dodatkowo 20 wolontariuszy.   

10.04

Środa

16:00
Czytamy Pomagamy

10.04 odbyło się kolejne czytelnicze spotkanie wolontariuszy z pacjentami DSK. Tym razem dzieci poznały przygody Harrego Pottera w książce "Harry Potter i Komnata Tajemnic"

09.04

Wtorek

09:00
Szpital Pluszowego Misia

9 kwietnia odbyła się akcją zorganizowana w ramach Szpitala Pluszowego Misia należącego do Programu Stałego ds. Zdrowia Publicznego. Było to spotkanie z dziećmi w Przedszkolu Poziomka w Białymstoku. Grupa złożona z trzech osób przeprowadziła zajęcia edukacyjne w dwóch grupach dzieci w wieku 3-6 lat (łącznie te grupy liczyły ok. 60 dzieci). W ramach zajęć odbyła się krótka rozmowa z przedszkolakami na temat ich doświadczeń związanych z wizytami u lekarza oraz nauka podstawowej anatomii człowieka z wykorzystaniem plansz edukacyjnych. Wolontariusze wraz z dziećmi badali pluszaki. Przedszkolaki wykazały ogromne zainteresowanie zajęciami.