Akcje

15.08

Poniedziałek

08:00
Opieka nad insami druga połowa sierpnia (3 i 4 tydzień)

Akcja mająca na celu opiekę nad insami SCOPE i SCORE - prowadzona w sierpniu (15.05.2022-31.08.2022)

12.08

Piątek

15:00
SMA Wiktorka nie pokona - festyn

Pomoc w Jarmarku pod Ratuszem 13-21.08. Stanowisko Wiktorka chorego na SMA. Wolontariat bądź upieczenie ciasto przeznaczonego do sprzedaży.   

08.08

Poniedziałek

11:00
Opieka nad insami - 2 tydzień sierpnia

Akcja mająca na celu opiekę nad insami SCOPE i SCORE - prowadzona w 2 tygodniu sierpnia (08.08.2022 - 14.08.2022)  

01.08

Poniedziałek

00:00
Opieka nad insami - 1 tydzień sierpnia

Akcja mająca na celu opiekę nad insami SCOPE i SCORE - prowadzona w 1 tygodniu sierpnia (01.08.2022 - 07.08.2022)

01.07

Piątek

21:45
Artykuł dotyczący działalności IFMSA-Poland "Medyk białostocki"

Przygotowanie artykułu do gazetki "Medyk białostocki" odnośnie działalności IFMSA-Poland. Opisanie rodzajów działań jakie podejmuje organizacja, w jaki sposób zrzesza studentów. 

01.07

Piątek

09:00
Opieka nad insami lipiec 2022

Akcja mająca na celu opiekę nad insami SCOPE i SCORE - prowadzona w lipcu (01.07.2022-31.07.2022)

01.07

Piątek

03:30
Stworzenie fotorelacji z wymian 2022/2023

Akcja ma na celu zebranie zdjęć oraz wideo od tegorocznych outsów w celu utworzenia relacji promującej wymiany oraz nasz oddział. 

29.05

Niedziela

10:00
Dzień Dziecka na Stadionie Miejskim w Białymstoku

Dzień Dziecka - akcja skierowana dla najmłodszych odbyła się 29 maja (10:00-16:00) na Stadionie. Przygotowaliśmy stanowiska: Szpital Pluszowego Misia oraz w Kleszczach Kleszczy -  edukacja poprzez zabawę. Dzieci mogły bawić się w lekarzy oraz badać okazy pod mikroskopem.

26.05

Czwartek

18:00
Trening efektywnej nauki - czyli sesja last minute

W dniu 26 maja został przeprowadzony trening z efektywnych sposobow nauki z Wiktoria Izdebską, mający na celu ułatwienie w przygotowywaniu się do sesji.

20.05

Piątek

16:00
Bieg po Żubra

Podczas biegu po żubra, w ramach jednej z konkurencji został został zorganizowany konkurs na czas szycia chirurgicznego.W zorganizowaniu stanowiska konkursowego oraz aktywny udział w biegu brali udział członkowie stowarzyszenia.

14.05

Sobota

10:00
ZDROWIE POD KONTROLĄ - Wiosna 2022

"Zdrowie pod Kontrolą" to finał Tygodnia Zdrowia, który składa się z kilku projektów. Ich wspólnym celem jest ułatwienie społeczności lokalnej dostępu do podstawowej diagnostyki medycznej i edukacji prozdrowotnej. 14 maja w "Atrium Biała" (10:00 - 17:00) można było m. in. zmierzyć ciśnienie tętnicze i zbadać poziom glukozy we krwi, by zadbać o swoje serce. Na klientów galerii czekały stanowiska dotyczące profilaktyki przeciwnowotworowej, nauki samobadania piersi czy rejestracja dawców szpiku. Nie zabrakło także "Szpitala Pluszowego Misia" dla dzieci. Akcja była objęta patronatami honorowymi m.in. Prezydenta Miasta Białegostoku, Rektora Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, OIL, RCKiK, BCO, a patronatem medialnym jest Polskie Radio...

12.05

Czwartek

18:00
Medycy dla Afryki

Medycy dla Afryki są projektem mającym na celu przybliżyć studentom problematykę misji medycznych oraz stanu ochrony zdrowia w krajach rozwijających się. W tym roku akcja przybrała formę webinaru na platformie Zoom. Został on przeprowadzony przez Panią Marię Budę z organizacji Leczymy z Misją. W trakcie spotkania opowiedziała ona, jak wygląda praca na misji medycznej oraz w jaki sposób można do takiej misji dołączyć lub ją wspierać. Odpowiedziała również na wszystkie nurtujące pytania.

12.05

Czwartek

15:30
Pora Seniora

Akcja "Pora Seniora" odbyła się 12 maja w Auli Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku w godzinach 15.30-18.30. Zorganizowana została we współpracy z Uniwersytetem Trzeciego Wieku. Miała na celu zwiększenie świadomości seniorów w zakresie częstych chorób cywilizacyjnych tj. cukrzyca i nadciśnienie. Wolontariusze mierzyli ciśnienie i oznaczali poziom glukozy. Dodatkowo w czasie akcji seniorzy otrzymali "Pudełka Życia".

12.05

Czwartek

09:00
Kiermasz ciast i słodkości na rzecz Puchatego Patrolu

12 maja 2022r. w Collegium Universum w godzinach 9:00-17:30 odbył się kiermasz ciast i słodkości, by wesprzeć działania na rzecz ratowania zwierząt z Ukrainy prowadzonych przez Puchaty Patrol. Fundacja na co dzień pomaga niechcianym i schorowanym szynszylom, którym zostaje zapewnione odpowiednie żywienie, opieka oraz leczenie w klinikach weterynaryjnych. Stowarzyszenie przyjmuje pod opiekę zwierzęta z nielegalnych ferm, porzucone w lasach i na ulicach, zaniedbywane w domach. Co więcej, w związku z dynamiczną sytuacją na Ukrainie Puchaty Patrol przyjmuje pod opiekę szynszyle z terenów objętych wojną oraz organizuje żywność dla tych zwierząt, które nadal tam pozostają. By wesprzeć te działania można było...

10.05

Wtorek

15:35
Medycyna na Start

Medycyna na Start to projekt skierowany do uczniów szkół średnich zainteresowanych podjęciem studiów medycznych. Podczas zajęć omówiliśmy jak wygląda droga do zostania lekarzem i rekrutacja na studia, czego spodziewać się na pierwszym roku, jak przygotować się do podjęcia studiów, a także odpowiedzieliśmy na wszystkie pytania nurtujące uczniów. Słuchacze poznali także najważniejsze informacje o działalności IFMSA-Poland. Na koniec przeprowadziliśmy przykładową lekcję anatomii.

08.05

Niedziela

09:00
Piknik Naukowy i Dni Otwarte UMB

Piknik Naukowy odbył się 08.05.2022, a Dni Otwarte UMB były 11.05.2022. Na oba wydarzenia zostaliśmy zaproszeni jako IFMSA-Poland Oddział Białystok. Była to dla nas okazja do promocji działań Oddziału. 

06.05

Piątek

14:00
Warsztaty Advanced Life Support

Przy współpracy ze Studenckim Kołem Naukowym przy Klinice Medycyny Ratunkowej USK w Białymstoku organizowaliśmy warsztaty poświęcone tematyce Advanced Life Support. Warsztaty zostały zorganizowane z myślą o ćwiczeniu umiejętności praktycznych i to właśnie z racji na to uczestnicy byli podzieleni na dwie tury (każda z nich trwała 2h), a każda z nich na trzy, max. 10-osobowe zespoły. Każdy z zespołów miał do dyspozycji własną salę, w której przekładał wiedzę teoretyczna na praktyczne ratowanie pacjenta. Na koniec uczestnicy dostali pamiątkowe naklejki.

05.05

Czwartek

16:00
Warsztaty Neurologiczne

Warsztaty miały formę kilkugodzinnego spotkania, które rozpoczęło wykładem Pani Doktor z Kliniki Neurologii USK w Białymstoku o nowościach w terapii pacjentów neurologicznych. Następnie Dr przedstawiła nam szerokie zagadnienie, jakim jest badanie neurologiczne pacjenta. Po prezentacji uczestnicy mieli okazję przełożyć na praktykę poznaną przed chwilą wiedzę teoretyczną pod czujnym okiem studentów z SKNu przy Klinice Neurologii USK w Białymstoku. Spotkanie zakończyliśmy prezentacją o stanach nagłych, na podstawie której odbył się następnie Kahoot- najlepsza trójka uczestników została nagrodzona. 

19.04

Wtorek

18:00
Poznaj Swoją Specjalizację: [SPECJALIZACJA]

Projekt Poznaj Swoją Specjalizację to cykl spotkań z lekarzami różnych specjalizacji, podczas których studeci mogą zadawać prelegentowi pytania i poznać specyfikę poszczególnych specjalizacji: jak wyglądają dyżury, rezydentura, typowy dzień lekarza, zarobki, zakres obowiązków. Tym razem bohaterem/bohaterką spotkania był Krzysztof Wernicki, który zdradził tajniki anestezjologii. Spotkanie zostało przeprowadzone online w formie luźnej dyskusji z wcześniejszym formularzem do zadawania pytań.

07.04

Czwartek

17:00
Warsztaty Etyki Lekarskiej

Akcja Warsztaty Etyki Lekarskiej. Akcja odbyła się w zarezerwowanej przeze mnie Sali Kolumnowej. Uczestnicy dotarli około 15 minut przed czasem rozpoczęcia. Punktualnie dotarłą do nas prelegent - Marcin Ejsmont - z Zakładu Prawa Medycznego i Deontologii Lekarskiej UMB. Warsztaty składały się z dwóch części: 1. Prelegent wygłosił wykład na temat historii podejścia do etyki lekarskiej oraz obecnych rozporządzeń i ustaw regulujących współczesną etykę zawodu lekarza wspomagając się prezentacją multimedialną. Na tę część przeznaczona była około połowa czasu trwania warsztatów. W międzyczasie pojawiło się kilka pytań odnoszących się do dokładniejszego objaśnienia poruszanych kwestii w związku z czym całość zajęła około 1,5...