Akcje

11.05

Poniedziałek

10:00
Tramwaj zwany pożądaniem

Jest taki wirus, którym zakaziło się już 75 milionów ludzi na całym świecie. 32 miliony osób zmarło z powodu choroby przez niego wywoływanej. W Polsce w ciągu ostatnich dwóch lat roczna zachorowalność wzrosła według szacunków o 31%. To nie koronawirus. To HIV. Wirus, który szerzy się najszybciej wśród młodych osób. Który wywołuje śmiertelną chorobę. Któremu można bardzo łatwo zapobiec.Dlatego powstał „Tramwaj zwany Pożądaniem”.Podczas ostatniej edycji organizowaliśmy dla Was najbardziej imprezowy przejazd w Białymstoku, podczas którego przy dźwiękach świetnej muzyki i atmosferze dobrej zabawy mogliście dojechać na najlepsze studenckie imprezy w mieście i poznać odpowiedzi na pytania dotyczące profilaktyki zakażeń HIV...

17.02

Poniedziałek

08:00
Kurs języka migowego

10 członków oddziału IFMSA-Poland Białystok wzięło udział w 60h kursie podstawowego polskiego języka migowego. Kurs został zorganizowany przez "MIG Kursy Polskiego Języko Migowego Joanna Leśniak" i zakończył się egzaminem 25.04.2020. Wszystkie osoby egzamin ten zdały. Zajęcia odbywały się najpierw stacjonarnie w ECFie i w Szkole Podstawowej nr 9, na ul. Legionowej 7. W momencie kiedy zajęcia na uczelni zostały zawieszone w związku z epidemią koronawirusa, pozostałe godziny kursu były poprowadzone online na hangouts. Egzamin również odbył się online (25.04.2020). Każdy z uczestników kursu otrzymał dofinansowanie od PFERONu w wysokości 720 zł, natomiast pozostała kwota 80 zł (wkład własny) został zwrócony...

26.01

Niedziela

10:00
Pink Lips

Współpraca z kawiarnią - serwowanie Gościom kaw z posypką w kstałcie różowych ust Pozostawienie w kawiarni ulotek informacyjnych.

25.01

Sobota

11:00
Pink Lips

W ramach projektu Pink Lips zorganizowano darmowe zajęcia Zumby, na których wspomniano o istocie zdrowego stylu życia, zawierającego zarówno aktywność fizyczną, jak i badania profilaktyczne.

22.01

Środa

18:00
Pink Lips

Zorganizowanie konkursu z nagrodami dla zainteresowanych projektem.

22.01

Środa

16:00
Pink Lips

Na kobiecej siłowni oraz w studio tańca zorganizowane było stoisko informacyjne z modelem szyjki macicy, pokazowymi wziernikami i szczoteczkami do wykonywania cytologii oraz hasłami marketingowymi potrzebnymi do wykonywania zdjęć, jak również różowe pomadki.  Zainteresowane uczestniczki spotkania miały szansę dowiedzieć się, jak wygląda badanie ginekologiczne oraz jakie placówki na terenie Podlasia wykonują cytologię w ramach współpracy z NFZ. Chętne do współpracy Panie miały możliwość zrobienia sobie zdjęcia przy stoisku, które następnie publikowane było na stronie wydarzenia.

18.01

Sobota

18:30
Pink Lips

Akcja szerząca wiedzę na temat badań profilaktycznych, HPV, raka szyjki macicy na stronie wydarzenia. Udział wzięło kilka specyficznych środowisk, w tym: -studencji należący do Międzynarodowego Stowarzyszenia Medycyny IFMSA Poland oddział Białystok, -studenci fizjoterapii, -studenci zarządzania, -kursantki uczeszczające na lekcje salsy, -młode business women, -organizatorzy projektu Przedsiębiorcza Kobieta, -tancerze z Latin Studio, -miłośniczki siłowni Mrs Sporty, -utalentowane fryzjerki, -pracownicy kawiarni.

18.01

Sobota

16:00
Pink Lips

Stoisko z modelem szyjki macicy, pokazowymi wziernikami i szczoteczkami do wykonywania cytologii oraz hasłami marketingowymi potrzebnymi do wykonywania zdjęć, jak również różowe pomadki. Akcja na wydarzeniu Przedsiębiorczej Kobiety miała na celu  zwrócenie uwagi kobiet na problem zachorowalności na raka szyjki macicy oraz propagowanie badań cytologicznych. Zainteresowane uczestniczki spotkania miały szansę dowiedzieć się, jak wygląda badanie ginekologiczne oraz jakie placówki na terenie Podlasia wykonują cytologię w ramach współpracy z NFZ. Chętne do współpracy Panie miały możliwość zrobienia sobie zdjęcia przy stoisku, które następnie publikowane było na stronie wydarzenia.https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1639825736168097&set=pcb.492589258302462&type=3&theater

18.01

Sobota

10:00
Edukacja skautów w temacie kleszczy

Akcja miała na celu opowiedzieć dzieciom na temat zagrożenia jakie stanowią kleszcze przenoszące choroby, jak zapobiegać ugryzieniom przez kleszcze, jak usuwać kleszcze ze skóry, gdzie występują kleszcze, kiedy są najbardziej aktywne i wiele innych. Polegało to na wyświetleniu prezentacji oraz aktywnej dyskusji. Akcja odbyła się 18 stycznia 2020 roku w godzinach 10:00-13:00 w świtelicy przy kościele św. Kazimierza 2 w Białysmtoku. 

12.01

Niedziela

11:00
Medyczna WOŚP

W czasie 28 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zorganizowane zostały stanowiska pomiaru glukozy we krwi, pomiaru ciśnienia oraz samobadania jąder. Celem akcji była promocja zdrowia oraz finału WOŚP.

09.12

Poniedziałek

00:15
Peery 6 LO Białystok

W dniach 9 - 13 XII 2019 w VI LO w Białymstoku odbyły się warsztaty HIV/AIDS peer education dla uczniów klas trzecich.

06.12

Piątek

12:00
Szpital Pluszowego Misia

Celem akcji było zmniejenie strachu najmołodszych przed personelem medycznym i podstawowymi czynnościami wykonywanymi w czasie badania lekarskiego. Ponadto zapoznanie i przedstawienie dzieciom w wieku przedszkolnym  zasad funkcjonowania i działania publicznie dostępnych służb medycznych w Polsce.

04.12

Środa

09:00
Maraton Pisania Listów Amnesty International

Akcja organizowana w ramach Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka przez Amnesty International - globalny ruch ponad 7 milionów ludzi, którzy niesprawiedliwość na świecie traktują osobiście i razem zmieniają świat, by każdy mógł korzystać ze swoich praw. Maraton Pisania Listów w obronie osób, których prawa są łamane, został zapoczątkowany w 2001 roku w Polsce. W następnych latach akcja rozpowszechniała się na inne kraje. W Polsce listy są pisane w setkach miejsc w całym kraju. Rezultaty Maratonu są widoczne od razu. Już w jego trakcie władze reagują na apele, a złe prawo jest zmieniane. Listy są ogromnym wsparciem dla bohaterów i ich bliskich...

29.11

Piątek

14:00
WAD - World AIDS Day

1 grudnia obchodzimy Światowy Dzień Walki z AIDS (World AIDS Day). Jest to doskonały moment, aby właśnie tego dnia zwrócić szczególną uwagę społeczeństwa, w tym szeroko rozumianej grupy młodzieży na problematykę związanej z zakażeniem HIV i wywoływaną przez niego chorobą. Akcja mająca na celu szerzenie praktycznej wiedzy na temat HIV/AIDS wśród najbardziej narażonej grupy wiekowej. Uświadomienie szczególnego znaczenia profilaktyki zarażenia HIV. Podniesienie poziomu tolerancji wobec osób zakażonych HIV. Akcja przeprowadzona została dnia 30.11.2019 w Batyskafie(Stoisko z ulotkami, pomoc Sanepidu). Dnia 29.11.2019 odbył sie wykład poprowadzony przez dr Wandałowicz w ECF. Patronaty: Fundacja wygrajmy zdrowie oraz sanepid

29.11

Piątek

09:00
Lekcja kontra infekcja

Lekcja kontra infekcja to projekt skierowany do najmłodszych, w dniu Andrzejek o drogach przenoszenia infekcji uczyły się sześciolatki w przedszkolu. Zajęcia rozpoczęły się dyskusją, w jakich sytuacjach należy myć ręce. Aby ułatwić to zadanie, młodzi uczestnicy mieli okazję zobaczyć, jak przenoszone są infekcje za pomocą farb bezpiecznych dla skóry dzieci. W części warsztatowej nauczyły się, jak zabezpieczyć ranę bandażem oraz dobierały ilustracje z ubraniami, które założyłyby na daną pogodę. Na koniec zajęć zostały rozdane wlepki zachęcające do spożywania warzyw i owoców

28.11

Czwartek

13:00
Testowy szablon Akcji

Opis lorem ipsum

26.11

Wtorek

11:10
Lekcja kontra infekcja

Lekcja kontra infekcja to projekt skierowany do najmłodszych, w tym przypadku zajęcia zostały przeprowadzone w II klasie szkoły podstawowej. W ramach zajęć młodzi uczestnicy mieli okazję zobaczyć, jak przenoszone są infekcje za pomocą farb bezpiecznych dla skóry dzieci, a w części warsztatowej uczyły się, jak zabezpieczyć ranę bandażem oraz dyskutowały o ubiorze adekwatnym do pogody zaznaczając na tablicy ubrania, które założyłyby na daną porę roku.  Na koniec zostały rozdane kolorowanki i powtórzone, kiedy należy myć ręce.

16.11

Sobota

10:00
Zdrowie pod Kontrolą

  Zdrowie pod kontrolą – wydarzenie o charakterze ogólnopolskim mające na celu edukację, przeprowadzanie bezpłatnych badań profilaktycznych takich jak EKG, spirometria, badanie poziomu glukozy oraz mierzenie ciśnienia tętniczego krwi. Akcja trwała 7h. W wydarzeniu wzięli udział m.in. Koordynatorzy Lokalnych Projektów (Serce masz tylko jedno, Szpital Pluszowego Misia, Lekcja kontra infekcja, W kleszczach kleszczy, ProfiRAKtyka, Zaburzenia Odżywiania, Męskie Sprawy, Psychiatria też dla ludzi, Marrow Hero), członkowie Polskiego Towarzystwa Studentów Farmacji i Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii, KM Rehabilitacja oraz Klub Fitness Mrs Sporty. W piątek (15.11.19r.) odbyło się szkolenie dla wolontariuszy. Na akcji oraz piątkowym szkoleniu było obecny lekarz.

12.11

Wtorek

13:00
Rozliczenie działalności ogólnopolskiej i międzynarodowej - 2019

Rozliczenie działalności ogólnopolskiej i międzynarodowej - rok 2019

12.11

Wtorek

12:00
Szpital Pluszowego Misia

Celem akcji było zmniejenie strachu najmołodszych przed personelem medycznym i podstawowymi czynnościami wykonywanymi w czasie badania lekarskiego. Ponadto zapoznanie i przedstawienie dzieciom w wieku przedszkolnym  zasad funkcjonowania i działania publicznie dostępnych służb medycznych w Polsce.