Program Stały ds. Praw Człowieka i Pokoju /Standing Committee on Human Rights and Peace (SCORP)

Działania Programu Stałego ds. Praw Człowieka i Pokoju (SCORP)  opierają się na realizacji projektów ogólnopolskich i lokalnych, w ramach których zapoznajemy studentów medycyny, jak i całe społeczeństwo, z tematyką Praw Człowieka. Chcemy również nieść pomoc osobom z naszego najbliższego otoczenia, które z różnych przyczyn potrzebują wsparcia. Stąd propozycje wolontariatów, zależne od poszczególnych miast.
W Polsce staramy się zwracać uwagę zarówno na problemy globalne, jak i te  w naszej Ojczyźnie. Często skupiając się na konfliktach zbrojnych na świecie, katastrofach naturalnych, powszechnym łamaniu Praw Człowieka w innych państwach zapominamy o problemach z którymi możemy zetknąć się na co dzień - milionach ludzi którzy nie mają dachu nad głową, o małych wojnach w zaciszach domowych czy też braku ludzkiego podejścia do osób niepełnosprawnych.

 

The Standing Committee on Human Rights and Peace unite students who strive to create an equal and peaceful world and believe in international, intercultural as well as interpersonal solidarity. We believe in everybody’s responsibility as well as the ability to contribute to creating this world, as human rights can only exist when it applies to all humans.

Dyżur

Brak dyżurów w najbliższym czasie.