07.04

Czwartek

17:00

Warsztaty Etyki Lekarskiej

Jakub Równy

Akcja Warsztaty Etyki Lekarskiej.

Akcja odbyła się w zarezerwowanej przeze mnie Sali Kolumnowej. Uczestnicy dotarli około 15 minut przed czasem rozpoczęcia. Punktualnie dotarłą do nas prelegent - Marcin Ejsmont - z Zakładu Prawa Medycznego i Deontologii Lekarskiej UMB.

Warsztaty składały się z dwóch części:

1. Prelegent wygłosił wykład na temat historii podejścia do etyki lekarskiej oraz obecnych rozporządzeń i ustaw regulujących współczesną etykę zawodu lekarza wspomagając się prezentacją multimedialną. Na tę część przeznaczona była około połowa czasu trwania warsztatów. W międzyczasie pojawiło się kilka pytań odnoszących się do dokładniejszego objaśnienia poruszanych kwestii w związku z czym całość zajęła około 1,5 godziny.

2. Podczas drugiej części uczestnicy wspólnie z prelegentem rozwiązywali zadania z bazy LEKu, które zostały wyświetlone na ekranie, aby wszyscy je widzieli,  dotyczące zagadnień etycznych i prawnych. Ponadto każdy z uczestników spotkania otrzymał swój własny pakiet wydrukowanych regulacji krawnych i kodeksów, aby mógł we własnym zakresie poszerzać swoją wiedzę dotyczącą przepisów. W tej części również pojawiło się mnóstwo pytań, na które prelegent skrupulatnie odpowiadał. Ta część również trwała około 1,5 godziny.

Na samo zakończenie spotkania, za ogólnym entuzjazmem zrobiliśmy kilka pamiątkowych zdjęć uczestników z prelegentem.

Sala Kolumnowa, Pałac Branickich, UMB, Białystok